Koolielu

Projektid

Oleme liitunud järgmiste projektide ja programmidega:

VEPA Käitumisoskuste Mängu programm Järva-Jaani Gümnaasiumis koolis

Alates septembrist on meie kool liitunud VEPA Käitumisoskuste Mängu programmiga, mille eesmärk on kaasa aidata õpilaste eneseregulatsiooni, sotsiaalsete oskuste ja keskendumisvõime arendamisele.  Meie koolis hakkavad rakendama VEPA metoodikat õpetajad Mariana Kellner ja Triin Tiisler. Metoodika omandamiseks läbivad õpetajad õppeaasta jooksul 24-tunnise koolituse ning saavad jooksvalt ka VEPA mentori toetust. Mentor külastab nende tunde, aitab kohandada metoodikat vastavalt õpetaja vajadustele ja nõustab metoodika rakendamisega seotud küsimustes.

VEPA on tõenduspõhine metoodika, mis sai alguse USA-s (Good Behavior Game, GBG, nime all) ja mille mõju lapse käekäigule tulevikus on tõestatud mitmete uuringutega. Eestis toimub VEPA programm alates 2014. aastast ja seda on katsetatud 106 koolis üle Eesti.

VEPA metoodika eripära seisneb selles, et mänguliste võtete abil õpetatakse lastele tähelepanu ümberlülitamist ja oma käitumise kohandamist vastavalt olukorrale. Suur rõhk on pandud ka tunnustamisele ja üksteise märkamisele.

Rohkem informatsiooni VEPA kohta leiate leheküljelt www.vepa.ee ja Facebooki grupist www.facebook.com/vepamang. Lapsevanematele võib pakkuda huvi brošüür VEPA kodu, mis tutvustab VEPA elementide kasutamist kodukeskkonnas (www.issuu.com).

Meie kool on liitunud Lastekaitse Liidu programmiga „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool“. Programm on mõeldud sõbraliku ning kaaslasi toetava ja tunnustava õhkkonna kujundamiseks.

• Rahvusvaheline strateegiline koostööprojekt –  Erasmus+

Järva-Jaani Gümnaasium hakkab 2017/18 õa koordineerima rahvusvahelist strateegilise koostööprojekti

• Tervist edendav kool – TEK

VEPA logo