Kooli sümboolika

Järva-Jaani kooli logo on öökull, kes istub avatud raamatu peal. Kuna kool asub looduslikult kauni looduspargi Kasekopli läheduses, siis on märgatud alevi selles piirkonnas  kodukakkude elutegevust, mistõttu on see lind, rahvapärase nimetusega öökull, võetud meie kooli sümboliks 1985. aastal, kui Järva-Jaanis tähistati  talurahvakooli asutamise 300. aastapäeva. Öökulli on peetud ka tarkuse sümboliks. Raamat seevastu sümboliseerib tarkusevalgust, mida saab ammutada õpikutest ja teatmeteostest. Logo autoriks on õpetaja Mati Tamm.

Järva-Jaani kooli lipp on kahe värviga. Valgel taustal on kooli logo, sinisel poolel kooli nimi: Järva-Jaani kool 1685. Lipukangast ääristavad valged narmad. Kooli lippu kasutatakse kooli aktustel ja teistel  pidulikel kooli üritustel.

Avaldatud 19.04.2018. Viimati muudetud 08.05.2018.