Digi

KüberPuuring2023 -  3900 osalejat eelvoorus! 1.10-10.11.2023 said 113 kooli õppijad ennast proovile panna KüberPuuringu eelvoorus. Järva-Jaanis osalesid elvoorus 7., 8. ja 11. klassi noored. 5. detsembril 2023 osalesid Jan Puusepp, Karl-Ants Zupping, Fred Lüütsepp, Sander Ljazin, Mia Mergan Aloe, Miia Evel, Laura Sakjas, Kristo Mändmets ja Daniel Sõmermaa vabariiklikus lõppvoorus.

KüberPuuringut korraldab TalTech koostöös mitmete toetajatega, sealhulgas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Eesti Interneti Sihtasutus, Targalt Internetis projekt ja Euroopa Liit, Riigi Infosüsteemi Amet, Telia, Küberväejuhatus, CGI, Eesti NATO Ühing, eGA, Swedbank ja paljud teised.

***

KüberPuuringut viidi 2022. aastal Eestis läbi viiendat korda. KüberPuuring võistluse eelvoor toimus 1.10-15.11.2022 ja oli individuaalne.  Võistlusele registreerus 117 õppeasutust. KüberPuuringu eelvoorus oli 11 taustaküsimust ja ülesandeid: 7 kerget, 6 keskmist, 5 rasket, 3 väga rasket ja 2 lisaküsimust. Meie koolit osalesid 7. ja 8. klasside õpilased ja gümnasistid.

***

8. detsembril 2021 toimus KüberPuuring2021 võistlus, et avastada algajaid talente. Antud võistlusel osales üleeestiliselt 95 kooli ja toimetasid võistluskeskkonnas 191 võistkonda. Meie tublimad olid gümnaasiumi neiud: Laura Liis Oeselg, Sandra Seire ja Kristin Jalakas. Nad saavutasid 99 koha. Gümnaasiumi noomehed Arthur Perlin, Marten Piirsalu ja Kaspar Talviste jäid 103-le kohale. Põhikooli noormehed Matis Rannaveer, Tristan Puss ja Ruben Rosin saavutasid 111 koha. Põhikooli neiud Marii Eleen Mõtsnik, Kristiine Piirsalu ja Mona Seril Käblik tulid 137 kohale.

***

KüberPähkel on koondnimi Kaitseministeeriumi poolt ellu kutsutud ja Tallinna Tehnikaülikooli(TelTech) Küberkriminalistika ja -julgeoleku keskuse läbiviidavale uuringule ja testimisele põhikooli, gümnaasiumi ja kutsekoolide õpilastele. Iga aasta oktoobris toimub 4.-9. klasside õpilastele uuring KüberPähkel ning 7.-12. klasside ja kutsekoolide õpilastele toimub testimine nimega KüberPuuring. Projekti toetavad keskselt: Kaitseministeerium ja "Targalt Internetis projekt".

Meie koolist osales Küberpuuringu koolivoorus 52 õpilast. Kokku osales koolivoorus 134 kooli üle Eesti. Põhivoor toimub onlines 8.12.2021.

***

8. detsembril 2020 toimus võistlus KüberPuuring2020. Kokku osales 133 võistkonda. Meie gümnaasiumi noormehed Mehis, Ranno Markus ja Aigar saavutasid 26. koha. 8. klassi noormehed Markus, Daniel ja Rasmus jäid 53. kohale. Gümnaasiumi neiud Liseth, Heneriin ja Kristi tulid tublilt 77. kohale. Väga tublid olite ja tänud antud panuse eest!

***

9.- 24. oktoobrini 2020 toimus üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week.

Järva-Jaani Gümnaasiumis toimus neli õpituba. "Testi loomine Scratch.mit.edu keskkonnas", "Kasutame tunnis Code.org lehekülge ja õpime koos koodi sisestama I.", "Kasutame tunnis Code.org lehekülge ja õpime koos koodi sisestama II." ja "Programmeerimis keeles Python kilpkonnagraafikas pildi joonestamine".

***

7.- 25. oktoobrini 2019 toimus üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week.

Järva-Jaani Gümnaasiumis toimus kaks õpituba. "Esimesed sammud Lego Wedo 2.0-ga" ja "Esimene mäng on Run Marco".

***

Robotex2018link opens on new page - osalesime kolmel võistlusel: Insplay Roboliiga, Makeblocki Joonejärgimine ja CyberSecurity meets.

***

6.-21. oktoobrini 2018 toimus taas üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week.

Järva-Jaani Gümnaasiumis toimus kaks õpituba.

"Õpime koos mängu luues" ja "Bee-Bot ja õppimine läbi mängu"

***

Märtsikuus 2018 sooritasid meie kooli 9. klassi õpilased katselise digipädevuse tasemetöö - tagasisideraport.link opens on new page

***

9.- 27. oktoobrini 2017 toimus üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week.

Järva-Jaani Gümnaasiumis toimus kaks õpituba. "3-D modelleerimine" ja "Bee-Bot ja õppimine läbi mängu".

***

Nutitund igasse kooli e-kogumiklink opens on new page. Antud kogumikku on koondatud palju nutitundide ideid ja ka nutiõpetajate persoonilugusid. JJG on esindatud samuti antud kogumikus. Mõnusat avastamist ja uute ideede leidmist.

***

Järva-Jaani Gümnaasium osales 2017. a. septembris ja oktoobris korraldatud uuringus, kus katsetati SELFIE enesehindamise tööriista. SELFIE arendas välja Euroopa Komisjon koostöös üleeuroopalise ekspertite rühmaga. Tööriista eesmärk on edendada koolide enesehindamisprotsessi digitehnoloogiate kasutuselevõtu osas. Selles koolis koguti kokku koolijuhtide, õpetajate ja õpilaste vaated digitehnoloogia kasutamisele.

***

Robotex 2017 – osalesime kahel võistusel: Insplay Roboliigalink opens on new page ja Makeblock MakeX Challengelink opens on new page

***

EDU EXEX haridustehnoloogia konverents 14. septembril 2017.

Järva-Jaani Gümnaasiumi õpetajad Maris Piiroja ja Agnes Kaio osalesid antud konverentsil ja tutvustasid JJG digilahendusi.

Ettekanne - DIGI ja JJGlink opens on new page

Fotogalerii: http://exex.eu/edu/#2017link opens on new page

***

10.- 24. oktoobrini 2016 toimus üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week. Järva-Jaani Gümnaasiumis toimus õpituba "Scratchi võlumaailm".

Avaldatud 10.05.2018. Viimati muudetud 18.12.2023.