Koolielu

Saavutused

SAAVUTUSED 2017 - 2018

OLÜMPIAADID JA AINEVÕISTLUSED

Südames matemaatika 28.09 2017: Raido Selge 1. – 2. koht (9. klasside parim tulemus; õp A. Kaio), Ege Orlovski 5. koht, Eleri Aleksa (20. – 22. koht) ja Enrico Müganen (35. – 36. koht), õp S. Risthein.

Maakondlik luulekonkurss "Midrimaa" Paide G 16.11 2017 – II koht Marii Eleen Mõtsnik (juh A. Treial)

TÜ Teaduskooli veebipõhine matemaatika ainevõistlus „Kuubik“ I voor (juh E. Orlovski) – Diane Paju 48 koht (38 ül – 52,28 p), Lisette Saat (30 ül – 40,27p ), Anete Bollverk (29 ül – 38,44 p), Birgit Selge (20 ül – 26,15 p), Mehis Rannaveer ( 19 ül – 25,27 p), Markus Raigla (19 ül – 23,88 p). (juhendaja E. Orlovski)

TÜ Teaduskooli veebipõhine matemaatika ainevõistlus „Kuubik“ II voor (juh E. Orlovski) – Diane Paju 75 koht (38 ül – 50,54 p), Mehis Rannaveer ( 29 ül – 37,59 p), Birgit Selge (17 ül – 21,13 p). (juhendaja E. Orlovski)

Eesti koolinoorte 65. füüsikaolümpiaadi piirkondlik voor  20.01 2018. Eleri Aleksa I koht, Ege Orlovski I-II koht, Raido Selge V koht. (juhendaja T. Kalda)

1. veebruaril 2018 Järva-Jaani Gümnaasiumis Nuputa maakondlik viktoriin. 5. ja 6. klassi võistkond saavutas 8. koha: Timor Arusaar, Markus Raigla, Andri Jullinen ja Kristjan Vaht. 7. klassi võistkond saavutas 9. koha: Birgit Selge, Anete Bollverk ja Caroline Peterkop. (juhendaja E. Orlovski)

Maakondlik bioloogia olümpiaad 3. 02 2018: Raido Selge X koht, Siim Sander V koht, Mehis Rannaveer IV- V koht. (juhendas A. Nurk)

Maakondlik  matemaatikaolümpiaad 7. 02 2018: Mehis Rannaveer III – IV koht (juh E. Orlovski), Mari-Liis Tšigina XIII-XIV koht, Raido Selge – VI koht (juh A. Kaio), Ege Orlovski – III – VI koht, Eleri Aleksa II koht (juh S. Risthein). 

Maakondlik ajaloo olümpiaad 10.02 2018: Marta-Maria Leis – VIII koht, Mehis Rannaveer – IX koht, Aigar Tarassov – XI koht, Siim Sander – V koht, Raido Selge – XI koht. (juh Ü. Jääger)

TÜ Teaduskooli veebipõhine matemaatika ainevõistlus "Kuubik“ kolmas voor 24.01 2018: Diane Paju 143. koht (35 ül – 45,10 p), Timor Arusaar (24 ül – 29,65 p), Rainis Adson (18 ül – 22,05 p), Andri Jullinen (14 ül – 17,15 p), Birgit Selge (13 ül – 15,09 p), Markus Raigla (7 ül 8, 39 p). (juh E. Orlovski)

Järvamaa 8. klasside vene keele olümpiaad 16.02 2018: Mari-Liis Tšigina saavutas VI koha (juh E. Reinla)

Põhikooli muusikaõpetuse olümpiaad 17.02 2018: Melani Arusalu VII koht. (juh K. Vainula)

Järvamaa 8. klasside inglise keele olümpiaad 08.03 2018: Andris Soosaar VIII-X koht, Markkus Tamm XVI koht. (juh R. Sillaste)

Maakondlik õigekirja konkurss 06.03 2018: Markus Raigla – IV koht, Marta Maria Leis – III koht, Mehis Rannaveer – I koht ja Merilin Võti – III koht. (juh M.Tamm ja M. Kurvits)

TÜ Teaduskooli veebipõhine matemaatika ainevõistlus „Kuubik“ neljas voor 22.02 2018: Diane Paju 22. koht (36 ül – 49,41 p) (juh E. Orlovski)

Maakondlik õpioskuste olümpiaad 08.03 2018: Timor Arusaar, Diane Paju, Lisette Saat ja Markus Raigla. Saavutati II koht.

Maakondlik matemaatika olümpiaad 4. – 6. klass 09.03 2018. Matis Rannaveer: III – IV koht, Markus Raigla:  10.-12. koht, Timor Arusaar: 14.-18. koht, Diane Paju: 21.- 23. koht, Andri Jullinen: 13. koht, Kristjan Vaht: 22.-23. koht, Kaspar Talviste: 24.-25. koht. (juh E. Talkis ja E. Orlovski).

Känguru võistlus 15.03 2018: Rivo Selge, Fred Lüütsepp, Arita Pahva, Martin Jullinen, Marii Eleen Mõtsnik, Tristan Puss, Matis Rannaveer, Timor Arusaar, Markus Raigla, Diane Paju, Lisette Saat, Andri Jullinen, Kristjan Vaht, Kaspar Talviste, Marta Maria Leis, Mehis Rannaveer, Anete Bollverk, Birgit Selge, Kennet Künnarpuu, Merilin Võti, Raido Selge, Siim Sander, Elen Pruuli, Ege Orlovski, Eleri Aleksa

Informaatika olümpiaad 4. – 5. klass 06.04 2018: Matis Rannaveer, Diane Paju ja Daniel Sõmermaa (juh E. Talkis ja T. Kalda)

Informaatika olümpiaad 6. – 9. klass 12.04 2018: Mehis Rannaveer, Aigar Tarasov ja Kaspar Talviste (T. Kalda)

SPORTIMINE

23.septembril 2017 Paikusel toimunud rahvusvahelisel Leo Krenini Mälestusvõistlusel maadluses saavutas Käroly Seemann  naistemaadluses 3.koha.

Koolinoorte tuletõrjespordi mängud Türil 14.09 2017 (juh Merilyn Ivask)

4. klass: Rasmus Bružas, William Nurmela, Matis Rannaveer, Suoen Paju, Keidy Rõõmusaar, Mirtel Kirsipuu, Annika Selge, Hanna-Liisbeth Oja

8. klass: Mait-Markus Hanson, Jesper Männilaan, Markkus Tamm, Kermi Trahv, Annabel Härm, Liseth Sõmermaa

11. klass: Marili Mets, Miko Trahv, Markus Susi, Ceithy-Hagnes Lagenõmm, Timofey Shapovalov, Maicy Jeršov

29.09 2017 gümnaasiumi klasside jalgpall (juh Merilyn Ivask)

Kaspar Klaus, Timo Trahv, Timofey, Rando Trahv, Miko Trahv, Markus Susi, Raido Selge, Mait-Markus Hanson

Koolinoorte sügiskross  Aravetel 27.09.2017 (juh Deivi Teppan)

Keidy Rõõmusaar, Robin Kangur,Alar Müganen,Batrisia Jullinen,Birgit Selge, Anete Bollver, Sevelin Kask, Kevin-Joshua Kanne, Ines Ilves, Liseth Sõmermaa,.Markus Susi, Miko Trahv, Ceithy-Hagnec Lagenõmm, Käroly Seemann, Rando Trahv, Braian Jullinen, Kaspar Klaus

Järvamaa koolide 6.- 9. klasside jalgpalli karikavõistlustel saavutati III koht.05.10 2017Paides: Kevin-Joshua Kanne, Miko Trahv, Markus Susi, Jesper Männilaan, Marco Müganen, Mait-Markus Hanson, Martin Läänesaar, Markus Tamm. (juh Merilyn Ivask) 

7.oktoobril Türi Spordiklubide Liidu auhinnaturniirivaba- ja naistemaadluses saavutas Käroly Seemann I koha, poisid kuni 38 kg saavutas Timor Arusaar II koha ja poisid kuni 69 kg saavutas Kennet Künnarpuu II koha.

Indrek Liiva mälestusvõistlused, Järvamaa Lahtised meistrivõistlused (sangpomm) Albus 21.10 2017: kuni 12. aastased poisid I koht Matis Rannaveer, kuni 15. aastased poisid II koht Jesper Männilaan, III koht Mehis Rannaveer

Noorte vabamaadluse seeriavõistlus «Nublust Nabiks» VI etapp Rakkes 12.11 2017 – kuni 38 kg: III Timor Arusaar ja kuni 66 kg: III Kennet Künnarpuu

Järvamaa koolide 6. – 9. klassi saalihoki karikavõistlustel tütarlaste arvestuses I kohtImaveres 14.11 2017: Merliin Arusalu, Heidy Rõõmusaar, Birgit Selge, Melani Arusalu, Annabel Härm, Kristi Aaloe, Pille Piiroja ja Elen Pruuli. (juh Merilyn Ivask)

Eesti meistrivõistlused sangpommispordis 2.12 2017  – kuni 18 a. Noorte seas Kaspar Klaus II koht, Kennet Künnarpuu IV koht. 

3×3 korvpalli võistlused Paides 5.12 2017 Mehis Rannaveer, Martin Jõgi, Aigar Tarasov, Kaspar Talviste. (juh Raigo Prants)

Võrkpallivõistlus Paides 15.12 2017 : Pille Piiroja, Janne Nukke, Miko Trahv, Markus Susi, Simo Nugis, Kristjan Pahva (juh Mikk Kallakmaa)

Lähte Jõuluturniiril naistemaadluses 17.12 2017 saavutas Käroly Seemann III koha.

16.12. toimus Aravetel  Paide LM 2007 a.s. laste jalgpalliturniir. Osales ka Järva-Jaani 2005-2008 võistkond. Alagrupis saavutati  5 punktiga 2. koht. Finaalis saavutati 1. koht. Võistkonna koosseis:  Alar Müganen,  Braien Zarubin, Bruno Zarubin, Daniel Sõmermaa, Ken-Kristjan Zarubin, Kristjan Reisenbuk, Kristo Mändmets, Maarjus Sakkis, Markus Reest, Markus Soosaar, Martin Jullinen, Rasmus Agan, Rasmus Bružas, Souen Paju, Tristan Puss. (Paide Linnameeskonna jalgpalli treener Margus Luts)

17.12. toimus Paide linnavõimlas 2009 a.s. jalgpalliturniir. Järva-Jaani 2009-11 lapsed osalesid B-tasemega turniiril. Võideti 4 mängu ja saavutati väga tubli  1. koht. Turniiri  parim väravakütt Patrick Loorents. Võistkonna koosseis:  Jan Puusepp, Joosep Nukke, Kristo Raigla, Marten Saul, Patrick Loorents, Rasmus Kraak, Robert Kõll, Robin Kärner. (Paide Linnameeskonna jalgpalli treener Margus Luts)

„Nublust Nabiks“ I etapp 2018 (14.01) Kohtla-Järvel. Kuni 38 kg Timor Arusaar III koht ja kuni 75 kg Kennet Künnarpuu II koht. 

Rein Valdru VII memoriaalvõistlus Paide siselasketiirus 13. – 14. jaanuaril 2018: Ege Orlovski saavutas IV koha (õhupüss neiud 40 lasku).

17. jaanuaril 2018 Paides toimunud 6. – 9. klasside tütarlaste saalijalgpalli võistlusel saavutasid tüdrukud II koha. Võistkonna liikmed: Elen Pruuli, Elly Paju, Pille Piiroja, Erika Kirss, Kristi Aaloe, Liseth Sõmermaa, Birgit Selge, Avelin Kask ja Cäroly-Bertta Zarubin. (juhendaja Deivi Teppan)

Paide Linnameeskonna saalijalgpalli turniiri võit 20.01 2018. Võistkonna liikmed: Martin Jullinen, Tristan Puss, Souen Paju, Rasmus Bružas, Ken-Kristjan Zarubin, Kristjan Reisenbuk, Alar Müganen, Daniel Sõmermaa, Kristo Mändmets. (juhendaja Margus Luts)

Jalgpallivõistlused 25.01 2018. Võistkonnas: Rasmus Agan, Kristo Mändmets, Maarjus Sakkis, Steven Seire, Daniel Sõmermaa, Alar Müganen, Souen Paju, Ken-Kristjan Zarubin. (Juhendaja Meriliyn Ivask).

Kolmas koht 6. – 9. klassi korvpallivõistlustelt 01.02 2018 Koigist. Võistkonnas: Miko Trahv, Kermo Varts, Jesper Männilaan, Kristi Aaloe, Liisa Nugis, Mehis Rannaveer, Martin Jõgi ja Kaspar Talviste (juhendaja Raigo Prants)

Jalgpallivõistlus Paides E-Piima sordihoones 8.02 2018: Miko Trahv, Mait.Markus Hanson, Timo Trahv, Markus Susi, Ravel Gareev, Timofei Šapivalov ja Kaspar Klaus. (juh M. Ivask)

Koeru Keskkoolis toimus 04.02 Järvamaa meistrivõistlused vabamaadluses. -38 kg: Timor Arusaar (Järva vald) 2. koht, -79 kg: Kennet Künnarpuu (Järva vald) 1. koht

Kergejõustiku võistlused 14.03 2018: Sevelin Kask, Anete Bollverk, Mehis Rannaveer (juh Deivi Kõll)

Koolispordiliidu poolt korraldatud Vabariiklik 6.-9.klasside saalihoki võistlus 22.03.2018  Valgas. Osalesid järgmised õpilased: Merliin Arusalu, Cäroly-Bertta Zarubina, Melyssa Saarmets, Melany Saarmets, Birgit Selge, Elen Pruuli (juh Deivi Kõll)

Korvpallivõistlus  04.04 2018 Paides: Timo Trahv, Kristi Aaloe, Eleri Aleksa, Mehis Rannaveer, Kaspar Talviste, Martin Jõgi, Jesper Männilaan, Kermo Varts (juh R. Prants)

22.04 2018 saavutas Ege Orlovski Jüriöö karikavõistlusel Männikul IV koha lastes 50 meetri pealt lamades sportpüssist.

Rahvusvahelisel noorte vabamaadluse turniiril „Alutaguse mõmmi!“ 28. aprillil 2018 saavutas Kennet Künnarpuu kuni 75 kg kehakaalus I koha.

8. mail oli Paide vallimäel krossijooks. Osalejad: Anete Bollverk, Sevelin Kask, Birgit Selge, Elly Paju, Elen Pruuli, Lizette Kassmann, Stella-Maria Link, Eleri Aleksa, Timor Arusaar, Kevin-Joshua Kanne, Raido Selge, Markus Susi, Kennet Künnarpuu, Jesper Männilaan. (juh õp Merilyn)

Heategevuslik teatejooks Paide vallimäel 10.05.2018: Mariela Nurmela, Heleriin Hein, Diane Paju, Piia Pilv, Timor Arusaar, Alar Müganen, Rasmus Agan, Rainis Adson, Kaspar Talviste, Markus Soosaar, Marta Maria Leis, Sandra Seire, Kätlin Kütismaa, Hanna-Liisi Sander, Kevin-Joshua Kanne, Mehis Rannaveer, Aigar Tarasov, Oliver Kuuseste, Cäroly-Bertta Zarubin, Melyssa Saarmets, Avelin Kask, Britt-Lauren Tamm, Mait-Markus Hanson, Kennet Künnarpuu, Kermo Trahv, Marco Müganen, Geilin Raudsepp, Annabel Härm, Liseth Sõmermaa, Alice Adamson, Elly Paju, Erika Kirss, Raido Selge, Rando Palli, Markus Susi, Siim Sander, Kristi Aaloe.

1. - 3. klass saavutas II koha 16. mail 2018 Paides jalgpallivõistlusel. Võistkonnas Martin Jullinen, Markus Reest, Kristjan Reisenbuk, Patrick Loorents, Kristo Raigla, Robert Kõll, Rasmus Kraak. ( juh õpetaja D. Kõll)

23. mail 2018 võistlesid Türil  kergejõustikuvõistlustel Anete Bollverk – kõrgushüpe I koht, Sevelin Kask – kõrgushüpe III koht, Timor Arusaar ja Raido Selge.

JOONISTUSVÕISTLUSED

Tallinna Loomaaia joonistusvõistlus"Naaritsapäev 100" : Merily Oja, Mia Mergan Aloe ja Sander Ljazin. (juh K. Nurmetalo) 06.04 2018

Hargla kooli saadetud kunstiringi poolt pildid teemal „Minu kool“: Sander Ljazin, Laura Sakjas. (Juh K. Nurmetalo)

MUUD VÕISTLUSED JA KOOLI ESINDAMISED

Paide-Türi Rahvajooks 01.10.2017 (juh Deivi Teppan)

Liselle Kellner, Kristo Mändmets, Merliin Arusalu, Sandra Seire, Külli Lepiste, Heidy Rõõmusaar, Mait-Markus Hanson, Ines Ilves, Anett Roosalk, Heneriin Hindreko, Melani Arusalu, Kennet Künnarpuu, Annabel Härm , Liseth Sõmermaa, Kati Mändmets, Elen Pruul, Alice Adamson, Elly Paju, Karoly Seemann, Kalli Lepiste, Stella-Maria Link, Liis Mändmets, Eleri Aleksa, Sylvia Orro, Siim Hiielaid, Juss Kellner, Kevin Joshua Kanne

Ettelugemise võistlus „Kõik on kõige targemad“ (juh Evi Talkis ja Õile Kalme )10.10 2017 Järvamaa Keskraamatukogus: Laura Reisenbuk, Stella Napsep ja Ken-Kristjan Zarubin.

Järvamaa põhikoolide turniir Eesti vabariik 100 Kahoot mängu võitja ja turniiri I koht 17.11 2017 – Raido Selge, Mehis Rannaveer, Kati Mändmets, Carolin Peterkop. 

ROBOTEX 2017: 24.11 2017 mBot meeskond koosseisus Mait-Markus Hanson, Aigar Tarasov ja Mehis Rannaveer, (juh Agnes Kaio), 25.11 2017 JJG Mesimummude meeskond koosseisus Tristan Puss, Eliise Kütismaa, Matis Rannaveer ja Rebeka-Liis Põldpüü, (juh Triin Tiisler). 

„Lahe koolipäev“ 29.11 2017 – osalesid Marta Maria Leis ja Sylvia Orro.

Uurimiskonverents Pärnus 29.11 2017. Elly Paju, Pille Piiroja ja Elen Pruuli. (juh Anne-Mai Jürisoo)

Uurimiskonverents Paides 01.11 2017 Kristi Aaloe (juh Silva Kärner)

Rajaleidja karjäärimäng 20-24.11 2017 osales II klass ja õp Triin (eripreemia, kui kõige nooremad osavõtjad)

Inimeseõpetuse ainepäev Väätsel 14.12 2017 – Markus Raigla, Mart Maria Leis, Mehis Rannaveer, Kaur Kirsimäe (juh Maris Kurvits)

IV üleriigiline gümnaasiumide vaheline Hardi Tiiduse nimeline mälumäng „Uus hõbe“ 12.03 2018: Enrico Müganen, Kaspar Klaus, Eleri Aleksa ja Ege Orlovski – tagati pääs finaali.

B. G. Forseliuse Seltsi XXIX hariduspäeval „Uurimine ja loomine on põnev“ 05.04 2018 Kilingi Nõmmes võttis osa Kristi Aaloe. Loovtöö teema “Järva-Jaani ümbruse kohanimede tekkelood.“ (juh S. Kärner)

IV üleriigiline gümnaasiumide vaheline Hardi Tiiduse nimeline mälumäng „Uus hõbe“ finaal 08.04 2018: Enrico Müganen, Kaspar Klaus, Eleri Aleksa ja Ege Orlovski (juh R. Prants)

Järvamaa 3. – 4. klasside Originaalsete Osaoskuste Olümpiaadil 17.04 2018 saavutati III koht. Võistkonna liikmed Tristan Puss, Arita Pahva, Matis Rannaveer ja Laura Reisenbuk. (juh E. Talkis ja  A. Treial)

Matetalgud 1. – 4. klass 2018 veebruar – aprill. Juhendajad: E. Talkis, A. Treial, T. Tiisler, M. Terras.

„Noored hoos, Järvamaa koos“ seminaril Paide noortekeskuses 04.05.2018, osalesid Elen Pruuli ja Ceithy-Hagnec Lagenõmm.

Laste lauluvõistlused. Järva-Jaani laste laulupäev „Laula kuis oskad“, 8.04 2018: Miia Evel, Fred Lüütsepp, Laura Sakjas, Karola Kalajõgi, Eliise Kütismaa, Marii Eleen Mõtsnik, Arita Pahva, Tristan Puss, Anabela Jürgen, Stella Napsep, Hanna-Liisbeth Oja.

Järva valla laste lauluvõistlus, 15.04 2018: Fred Lüütsepp, Eliise Kütismaa, Hanna-Liisbeth Oja.

Järvamaa laste lauluvõistluse Laulukaar 2018 poolfinaal, 27.04 2018: Eliise Kütismaa, Hanna-Liisbeth Oja. (juh K. Vainula)

19. 02 – 02.05 osales III klass ülevabariiklikus projektis „Kurgisõbrad“. Selle raames toimus omaloomingukonkurss „Kurk“. 180 kogunenud jutu ja luuletuse seast valiti üheksa parima luuletuse hulka: Marii Eleen Mõtsnik „Kurk“ (1. koht) ja Eva-Marie Zupping „Purgikurk“ (9. koht). (juh A. Treial)

Euroopa päeval Tallinnas 09.05 2018 osalesid Enrico Müganen, Rando Trahv, Ravel Gareev, Lizette Kassmann, Marili Mets, Sylvia Orro, Triinu Piiroja, Siim Hiielaid, Ceithy-Hagnec Lagenõmm, Timofey Shapovalov, Eleri Aleksa

Järvamaa kodu-uurimiskonverentsil 17. mail esindasid Järva-Jaani Gümnaasiumi Kristi Aaloe tööga "Kohanimede lood Järva-Jaani ümbrusest" (juh S. Kärner) ning Eeva ja Liisa Nugis tööga "Mälestusi Karinu koolist" (juh A.-M. Jüriso).

Kaitse end ja aita teisi võistlustel 6. klassidele osalesid Merliin Arusalu, Sandra Seire, Hanna-Liisi Sander, Marta Maria Leis, Andri Jullinen, Kaspar Talviste, Kristjan Vaht ja Markus Soosaar.

Järvamaa laulu- ja tantsupeol 26.05 2018 tantsijad: Martin Jullinen, Mona Seril Käblik, Eliise Kütismaa, Marii Eleen Mõtsnik, Arita Pahva, Eva-Marie Zupping, Helen Kreek, Joosep Nukke, Diane Sõmermaa, Laura Sakjas, Tristan Puss, Janella Taada, Telle-Riin Tamm, Kertu Raigla, Kristo Raigla, Siim Simral, Janely Suuder, Sander Pilv, Liselle Kellner, Karoliine Link, Kristo Mändmets, Diane Paju, Merliin Arusalu, Andri Jullinen, Kätlin Kütsimaa, Külli Lepiste, Hanna-Liisi Sander, Sandra Seire, Kaspar Talviste, Krsitjan Vaht, Melani Arusalu, Mait.Markus Hanson, Heneriin Hindreko, Annabel Härm, Sven Kurvits, Markus Melnik, Marco Müganen, Meriliin Saar, Liseth Sõmermaa, Merilin Võti, Kaur Kirsimäe, Kermo Trahv.

Järvamaa laulu- ja tantsupeol 26.05 2018 lauljad: Miia Evel, Robert Kõll, Lisette Nägelik, Merily Oja, Laura Sakjas, Artur Saar, Karola Kalajõgi, Diane Sõmermaa, Janar Pilv, Joosep Nukke, Keitlin Noorveli, Helen Kreek, Loviise Ait, Mona Seril Käblik, Eliise Kütismaa, Marii Eleen Mõtsnik, Arita Pahva, Eva-Maria Zupping, Annabel Jürgen, Stella Napsep, Laura Pilv, Mirtel Kirsipuu, Hanna-Liisbeth Oja, Tristan Puss, Rebek-Liis Põldpüü, Lizette Kassmann, Vanessa Kassmann, Anna Marie Kellner, Anete bollverk, Triin Saul, Merilin Võti, Merilin Saar, Heneriin Hindreko, Heidy Rõõmusaar, Kristi Aaloe, Melani Arusalu, Kati Mändmets, Annabel Härm, Elen Pruuli, Elena Pruuli, Elly Paju, Karoliine Link, Liselle Kellner, Diane Paju, Sandra Pernik, Piia Pilv, Külli Lepiste, Sandra Seire, Hanna-Liisi Sander, Marta Maria Leis, Kätlin Kütismaa.

SAAVUTUSED 2017 - 2018

SAAVUTUSED 2016 - 2017

SAAVUTUSED 2015 - 2016

SAAVUTUSED 2014 - 2015